ENV-EX 15 yılı aşan tecrübesiyle Maden Sektöründe, Kırma - Eleme Tesisleri, Çimento Fabrikaları, Termik Santraller, Demir Çelik Fabrikaları, İnşaat Sektöründe, Hafriyat ve Kentsel Dönüşümde, Katı Atık Tesisleri, Belediyeler, Barajlar, Tüneller ve Limanlarda toz sorunu olan tüm sektördeki fabrika ve işletmelerde, Yüksek Basınçlı Su Püskürtme Sistemleri, Açık Sahalarda Fan Püskürtmeli Toz Kontrol Sistemleri ve Otomatik kamyon Tekerleği Yıkama Sistemlerinin üretim, satış, montaj ve servis hizmetlerini vermektedir.

ENV-EX bu kapsamda Türkiye’de 2000’nin üzerinde işletmede başarıyla kullanılmakta, 30’un üzerinde ülkeye de ihracat yapmaktadır.

ENV-EX kendi sektöründe sanayici kimliğine sahip, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının orta ve yüksek teknoloji sınıfında yer alan ve bu kapsamda üretim yapan Türkiye’de ilk ve tek firmadır.

ENV-EX Toz Bastırma Kontrol Sistemini kurmuş olduğu tesislerdeki Uluslararası standartlarda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği (SKHKKY), öngördüğü PM10 toz ölçümünün (Kapalı alanlarda 5mg/m³, Açık alanlarda 3mg/m³) altında sağladığı değerler ile T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 21 Ocak 2002 tarihli ve 13564 sayılı yazısı ile uygunluğu onaylanarak belgelendirilen bu konuda Türkiye’de ilk ve tek firmadır.

ENV-EX kendi sistemlerinde kullanılmak üzere ürettiği 2 saniye içinde açma-kapama özelliği olan, arıza, on, off ve basınç değerlerini LCD ekran üzerinde görebileceğiniz elektrik aktüatörlü, 3 gövdeli küresel vana ile Dünya’da hiçbir vanada olmayan özellikleri kendi ürettiği vanalarda sağlayan Türkiye’de ve Dünya’da ilk ve tek firmadır.

ENV-EX Açık alanlarda tozu önlemek için ürettiği Çift Fanlı Sistemle de Türkiye ve Dünya’daki ilk ve tek firmadır.

ENV-EX T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki kurumlar ile ortak çalışmaları sonucunda, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birçok üniversiteye görüş sorarak, Toz Bastırma Kontrol Sistemlerinin Standart Kriterlerine sahip ve bu konuda imalat yapan Türkiye ve Dünya’daki ilk ve tek firmadır.